Andrés Iniesta jest hiszpańskim piłkarzem, który urodził się 11 maja 1984 roku w regionie Kastylii-La Manchy. Jest uznawany za jednego z najlepszych pomocników swojego pokolenia i jest znany ze swojej inteligencji taktycznej, umiejętności technicznych i precyzyjnego podań.

Iniesta rozpoczął swoją karierę w FC Barcelona, gdzie grał przez ponad 16 lat, zdobywając wiele trofeów, w tym 9 mistrzostw Hiszpanii i 4 Ligę Mistrzów UEFA. W 2018 roku przeniósł się do japońskiego klubu Vissel Kobe, gdzie grał do 2021 roku.

Iniesta był także ważnym graczem dla reprezentacji Hiszpanii, zdobywając wiele trofeów, w tym Mistrzostwo Europy w 2008, 2012 oraz Mistrzostwo Świata w 2010 roku.

Andrés Iniesta jest uważany za jednego z najlepszych środkowych pomocników w historii futbolu i jest szanowany za swoją lojalność wobec klubu i narodowej drużyny, a także za swoją klasę i profesjonalizm na boisku. Jest także aktywny poza boiskiem, angażując się w działalność charytatywną i fundacje zajmujące się pomocą dzieciom.

Linki: