Neymar to brazylijski piłkarz, którego pełne imię to Neymar da Silva Santos Júnior. Urodził się 5 lutego 1992 roku w Mogi das Cruzes w Brazylii.

Kariera klubowa:Jego znaczący przełom nastąpił w 2013 roku, gdy przeszedł do hiszpańskiego klubu FC Barcelona, gdzie grał u boku takich gwiazd jak Lionel Messi i Luis Suárez, tworząc niesamowity atak znany jako "MSN". Z Barceloną zdobył wiele tytułów, w tym Ligę Mistrzów UEFA.W 2017 roku Neymar przeniósł się do Paris Saint-Germain za rekordową kwotę transferu, stając się jednym z najdroższych piłkarzy w historii. W PSG kontynuował swoje imponujące występy, zdobywając tytuły mistrza Francji i biorąc udział w wielu spektakularnych meczach.15 sierpnia 2023 przeniósł się do Al-Hilal

Jest znany z niezwykłych umiejętności piłkarskich, szybkości oraz techniki. Neymar zaczynał swoją karierę w klubie Santos FC w Brazylii, gdzie szybko stał się jednym z najbardziej obiecujących talentów światowej piłki nożnej.

Neymar jest także ważnym członkiem reprezentacji Brazylii, uczestnicząc w wielu międzynarodowych turniejach, takich jak Mistrzostwa Świata i Copa America. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych piłkarzy swojego pokolenia, często porównywanego do legendarnych graczy z przeszłości. Jego styl gry jest często opisywany jako widowiskowy i kreatywny.

Linki: